Leczenie alkoholizmu Rzeszów

Leczenie uzależnień Rzeszów

Nałóg alkoholowy zniszczył życie wielu osobom. Aby uzależnienie od alkoholu nie wyrządziło nieodwracanych szkód zarówno w twoim życiu jak i organizmie, należy rozpocząć leczenie alkoholizmu. Współczesnym problemem jest niewielki dostęp do źródeł informacji o samej chorobie alkoholowej jak i jej metodach leczenia. Alkoholizm dotyka coraz więcej osób, nie ma znaczenia dla choroby czy są to osoby z wyższego statusu społecznego czy też niższego. Alkohol uzależnia według indywidualnych predyspozycji konkretnej osoby a nie jej poziomu wykształcenia, rodzaju wykonywanej pracy. Obecnie najpopularniejszymi metodami leczenia alkoholizmudetoks alkoholowy i zabiegi wszycia esperalu w postaci wszywki alkoholowej.

Wszywki i odtrucie alkoholowe

Detoks alkoholowy jest traktowany przez wielu jako wstęp do prawdziwej terapii leczenia. Działanie odtrucia alkoholowego jest bardzo skuteczne w zapobieganiu objawom zespołu abstynencyjnego. Objawy zespołu abstynencyjnego cą bardzo dokuczliwe a w niektórych przypadkach, stanowią bezpośrednią przyczynę zgonów osób uzależnionych. Odtrucie alkoholowe jest nie tylko pomocne w wyciąganiu alkoholików z ciągu alkoholowego ale także przygotowuje go na kolejny etap terapii – zabieg wszycia tabletki z disulfiram. Esperal, bo tak nazywa się ten lek, jest aplikowany podskórnie w formie wszywki alkoholowej. Obecnie jest jednym z najskuteczniejszych i najekonomiczniejszych metod leczenia alkoholizmu.

Przychodnie leczenia alkoholizmu w Rzeszowie

Rzeszów jest miastem, które leży w obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To właśnie w Rzeszowie powstał Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny, który jest zorientowany na przemysł nowych technologii. Rzeszów należy do Unii Metropolii Polskich oraz Stowarzyszenia Eurocities. W tym nowoczesnym mieście, jakim jest Rzeszów osoby uzależnione mogą znaleźć pomoc w zakresie wszywki alkoholowej i detoksu alkoholowego w niżej wymienionych klinkach leczenia alkoholizmu.

Nasz – Gabinet Rzeszów

Klinika podejmuje ścisłą współpracę z doświadczonymi specjalistami, którzy w swojej wieloletniej praktyce pomogli znacznej liczbie osób uzależnionych. Usługi medyczne w zakresie leczenia alkoholizmu są na najwyższym poziomie i niczym nie odbiegają od europejskich standardów. Klinika Nasz Gabinet Rzeszów wykonuje terapie leczenia alkoholizmu takie jak: zabieg implantacji esperalu w postaci wszywki alkoholowej z disulfiram oraz detoks alkoholowy i odtrucie alkoholowe.