Leczenie alkoholizmu Kraków

Leczenie alkoholizmu Kraków

Walka z uzależnieniem od alkoholu bywa ciężka. Łatwiej sobie z nim poradzić korzystając z czyjegoś wsparcia. Najlepszą pomocą służą specjaliści z klinik leczenia alkoholizmu. Znają oni specyfikę nałogu, dzięki czemu są w stanie odpowiednio motywować i prowadzić osobę uzależnioną. Leczenie alkoholizmu może zacząć się w prawie każdym momencie rozwoju choroby alkoholowej. Przy wychodzeniu z ciągów alkoholowych stosuje się skuteczny detoks alkoholowy, który przygotowuje organizm do dalszego leczenia np. z wykorzystaniem wszywki z esperalu.

Detoks alkoholowy i wszywki z disulfiram

Detoks alkoholowy to w wielu klinikach podstawa do leczenia alkoholizmu. Dzięki odtruciu alkoholowemu możliwe jest oczyszczenie organizmu z toksyn alkoholowych. Alkoholoodtrucie jednocześnie zmniejsza a czasem nawet całkowicie niweluje  nie przyjemne dolegliwości związane ze spadkiem promili we krwi osoby uzależnionej. Kiedy oczyszczony organizm odzyska siły, można przystąpić do dalszych terapii leczenia alkoholizmu np. terapii awersyjnej wykorzystującej esperal z disulfiram. Esperal w postaci wszywki jest implementowany podskórnie a disulfiram uwalnia się stopniowo do ciała pacjenta.

Placówki i centra leczenia alkoholizmu w Krakowie

Kraków to miasto leżące w województwie małopolskim. Nazwa Kraków, zgodnie z legendą pochodzi od imienia jego założyciela – Kraka.  Kraków jest jednym z najstarszych miast Polski. Kraków jest miastem niezwykle bogatym w zabytki, co sprawia, że jest również jednym z najczęściej odwiedzanym przez zagranicznych turystów polskim miastem. Prezentujemy listę placówek, które oferują leczenie alkoholizmu w Krakowie:

Nasz-Gabinet Kraków

Przychodnia NG Kraków znana jest wyjątkowego podejścia do każdego pacjenta. Personel medyczny zwraca się do każdego pacjenta z szacunkiem i zrozumieniem. To właśnie ta domowa atmosfera pełna ciepła i wsparcia sprawia, że NG Kraków jest tak chętnie wybieraną kliniką leczenia alkoholizmu. Klinika wykonuje wiele terapii leczenia alkoholizmu. Wśród nich m.in. detoks alkoholowy (alkoholoodtrucie) oraz zabieg implantacji wszywki alkoholowej. Do zabiegu wszczepienia wszywki wykorzystywany jest tylko oryginalny esperal, pochodzący od legalnego producenta.