Leczenie alkoholizmu Wrocław

Leczenie alkoholizmu WrocławOdpowiednie wsparcie w procesie wychodzenia z uzależnienia i leczenia alkoholizmu jest niezwykle ważne w terapii. Aby kuracje wspierające leczenie alkoholizmu były skuteczne, odpowiedni jest nadzór osoby doświadczonej w prowadzeniu terapii alkoholowych. Alkoholizm można zwalczać wykorzystując wiele metod. Wśród nich najbardziej znana jest terapia detoksykująca ( zwana detoksem alkoholowym lub też odtruciem alkoholowym) oraz wszczepienie wszywki alkoholowej z esperalu będącego na bazie disulfiram.

Alkoholoodtrucie i esperal z disulfiram

Detoks alkoholowy jest ważnym elementem leczenia alkoholizmu. Dzięki właściwościom odtrucia alkoholowego, organizm ma silę by walczyć z uzależnieniem. Ważną zaletą alkoholoodtrucia jest złagodzenie a nawet całkowite wyeliminowanie przykrych i  bolesnych dolegliwości związanych z trzeźwieniem po długotrwałych ciągach alkoholowych. Przygotowany pacjent, który przeszedł detoks alkoholowy może wykonać zabieg implantacji wszywki z esperalu. Esperal na bazie disulfiram, jest skutecznym sposobem wymuszania abstynencji.

Placówki leczenia alkoholizmu we Wrocławiu

Wrocław zlokalizowany jest w województwie dolnośląskim. Wrocław ze względu na liczne dopływy Odry jest bogaty w mosty i przeprawy. Stąd też powstało określenie, że Wrocław to miasto miliona mostów. W rzeczywistości liczbą wrocławskich mostów wynosi od 117  do 229. Warto wspomnieć, że w okresie przed II wojną światową mostów we Wrocławiu było aż 303. Przedstawiamy listę przychodni we Wrocławiu, które zajmują się wsparciem w terapiach alkoholowych i wykonują kurację i leczenie alkoholizmu:

Kliniki z doświadczeniem w leczeniu uzależnień i alkoholizmu. Zaufało jej już wiele pacjentów nie tylko z samego Wrocławia ale także z województwa dolnośląskiego. Klinika oferuję po wcześniejszym ustaleniu z pacjentem wizyty domowe. Dzięki temu rozwiązaniu leczenie alkoholizmu jest dyskretne a przy tym w pełni bezpieczne z zaciszu własnego domu.

Allen Carr’s Easyway

Allen Carr’s Easyway jest to placówka specjalizująca się w przeprowadzaniu nowoczesnej terapii alkoholowej Easyway, której skureczność jest bardzo wysoka. W ośrodku we Wrocławiu nie stosuje się żadnych taktyk zastraszania ani szokujących obrazów szkód, jakie powoduje nałóg, zamiast tego bada się i poprawia błędne przekonania, które trzymają wszystkich uzależnionych od alkoholu w pułapce. Każda osoba, bez względu na to czy jej problem alkoholowy dopiero się zaczął, czy też trwa od dłuższego czasu, ma szansę wyjść na prostą. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, by poznać szczegóły.

Alters Sp. z o.o.
ul. Rynek 60
50-116 Wrocław

allencarr.com.pl