Leczenie alkoholizmu Wrocław

Leczenie alkoholizmu WrocławOdpowiednie wsparcie w procesie wychodzenia z uzależnienia i leczenia alkoholizmu jest niezwykle ważne w terapii. Aby kuracje wspierające leczenie alkoholizmu były skuteczne, odpowiedni jest nadzór osoby doświadczonej w prowadzeniu terapii alkoholowych. Alkoholizm można zwalczać wykorzystując wiele metod. Wśród nich najbardziej znana jest terapia detoksykująca (zwana detoksem alkoholowym lub też odtruciem alkoholowym) oraz wszczepienie wszywki alkoholowej z esperalu będącego na bazie disulfiram.

Alkoholoodtrucie i esperal z disulfiram

Detoks alkoholowy jest ważnym elementem leczenia alkoholizmu. Dzięki właściwościom odtrucia alkoholowego organizm ma silę by walczyć z uzależnieniem. Ważną zaletą alkoholoodtrucia jest złagodzenie, a nawet całkowite wyeliminowanie przykrych i  bolesnych dolegliwości związanych z trzeźwieniem po długotrwałych ciągach alkoholowych. Przygotowany pacjent, który przeszedł detoks alkoholowy może wykonać zabieg implantacji wszywki z esperalu. Esperal na bazie disulfiram, jest skutecznym sposobem wymuszania abstynencji.

Placówki leczenia alkoholizmu we Wrocławiu

Wrocław zlokalizowany jest w województwie dolnośląskim. Wrocław ze względu na liczne dopływy Odry jest bogaty w mosty i przeprawy. Stąd też powstało określenie, że Wrocław to miasto miliona mostów. W rzeczywistości liczbą wrocławskich mostów wynosi od 117  do 229. Warto wspomnieć, że w okresie przed II wojną światową mostów we Wrocławiu było aż 303. Przedstawiamy listę przychodni we Wrocławiu, które zajmują się wsparciem w terapiach alkoholowych i wykonują kurację i leczenie alkoholizmu:

Kliniki z doświadczeniem w leczeniu uzależnień i alkoholizmu. Zaufało jej już wiele pacjentów nie tylko z samego Wrocławia, ale także z województwa dolnośląskiego. Klinika oferuję po wcześniejszym ustaleniu z pacjentem wizyty domowe. Dzięki temu rozwiązaniu leczenie alkoholizmu jest dyskretne a przy tym w pełni bezpieczne z zaciszu własnego domu.

Leczenie alkoholizmu we Wrocławiu

Nasz Gabinet to specjalistyczna klinika leczenia uzależnień we Wrocławiu, złożona z najlepszych specjalistów w całym kraju. Prowadzą kompleksową terapię alkoholową (w tym wszywki alkoholowe), która skutecznie pozwala pomóc pacjentom w pokonaniu choroby alkoholowej. Nasz Gabinet działa zgodnie z najwyższymi standardami i zapewnia opiekę pacjentom, którzy szukają wygodnej, skutecznej i bezpiecznej metody pokonania swojego uzależnienia alkoholowego.

Przychodnia Leczenia Uzależnień Nasz Gabinet we Wrocławiu
ul. Dworcowa 11b
50-456 Wrocław