Leczenie alkoholizmu Katowice

Leczenie alkoholizmu KatowiceLeczenie alkoholizmu może być łatwiejsze przy pomocy specjalistów. Specjaliści z kliniki leczenia uzależnień są w stanie odpowiednio pokierować terapią i zmotywować. W terapiach leczenia alkoholizmu ważne jest właśnie odpowiednie podejście leczonego do pokonania nałogu alkoholowego. Wśród metod leczenia alkoholizm dostępne są m.in. terapie detoksykujące jakimi jest odtrucie alkoholowe i alkoholoodtrucie, a także zabieg wszczepienia wszywki alkoholowej z esperalu z disulfiram.

Detoks alkoholowy i esperal

Detoks alkoholowy przeprowadza się w celu oczyszczenia organizmu ze szkodliwych alkoholowych metabolitów. Odtrucie alkoholowe jest często stosowane jako pierwszy etap leczenia alkoholizmu, gdyż idealnie przygotowuje chorego i jego organizm do dalszego leczenia. Gdy detoks alkoholowy zostanie skutecznie przeprowadzony, możliwe jest wykonanie zabiegu wszczepienia wszywki alkoholowej. Esperal zostaje zaimplementowany podskórnie. Disulfiram skutecznie wymusza pozostanie w stanie trzeźwości, przez co łatwiej zrezygnować z alkoholu.

Placówki leczenia alkoholizmu w Katowicach

Katowice to miasto województwa śląskiego. Katowice swój początek mają w XVIw. kiedy to Katowice były osadą rolniczą i kuźniczą. Dynamiczny rozwój miasta rozpoczął się w raz z rozwojem przemysłu i powstaniem kolei w XIX w. Katowice uzyskały prawa miejsce 11 września 1865 roku. Prezentujemy listę placówek medycznych zajmujących się leczeniem alkoholizmu w Katowicach:

Nasz-Gabinet Katowice

Klinika NG Katowice to profesjonalizm w każdym calu. Klinika współpracuje z doświadczoną kadrą lekarską, która ma ogromną wiedzę w temacie leczenia alkoholizmu i uzależnienia. Pacjent traktowany jest indywidualnie, tak jak terapie dostosowywane do jego potrzeb. NG Katowice specjalizuje się w wykonywaniu detoksu alkoholowego, który jest niezwykle pomocny w wyprowadzaniu osoby uzależnionej z ciągu alkoholowego. W gabinecie kliniki w Katowicach a także podczas wizyty domowej wykonywany jest zabieg implantacji esperalu, który jest elementem farmakologicznej metody leczenia alkoholizmu.