Leczenie alkoholizmu Poznań

Leczenie uzależnień Poznań

Choroba alkoholowa to poważne uzależnienie. Aby mu się przeciwstawić i je pokonać należy poszukać odpowiedniego wsparcia. Stosowną pomoc można uzyskać w specjalistycznych klinikach leczenia alkoholizmu. W Poznaniu również istnieje wiele tego typu praktyk lekarskich. Przygotowaliśmy dla Państwa spis klinik, którym warto zaufać i skorzystać z ich pomocy w trackie leczenia alkoholizmu. W leczeniu alkoholizmu stosuje się różne terapie. Jednymi z najczęściej stosowanych są zabiegi detoksykacji i implantacji esperalu.

Odtrucie alkoholowe i esperal

Odtrucie alkoholowe jak sama nazwa wskazuje, odtruwa organizm z toksyn alkoholowych. Dzięki temu organizm może szybciej zacząć regenerację uszkodzonych narządów. Oczywiście należy pamiętać, że niekiedy zmiany są nieodwołalne. Detoks alkoholowy jednak może wesprzeć naturalne procesy regeneracyjne. Alkoholoodtrucie jest dlatego często stosowane jako pierwszy krok na drodze do leczenia alkoholizmu. Kolejnym krokiem często jest wybór terapii farmakologicznego leczenia alkoholizmu przy zastosowaniu esperalu.

Esperal jest również znany pod nazwą Disulfiram. Ma on działanie odstraszające od spożywania alkoholu poprzez wpływanie na jego metabolizm w organizmie. Następstwem przyjęcia alkoholu w czasie działania esperalu jest szereg objawów będących skutkiem gromadzenia się w organizmie  aldehydu octowego. Wspomnianymi objawami są m.in. ból i zawroty głowy, nudności i wymioty, zaczerwienienie twarzy i uczucie gorąca oraz niedociśnienie.

Przed zabiegiem wszycia esperalu konieczne jest odstawienie alkoholu na kilkanaście godzin.

Przychodnie leczenia alkoholizmu w Poznaniu

Poznań to miasto zlokalizowane w województwie wielkopolskim. Jest miastem, które plasuje się na piątym miejscu pod względem liczby ludności w Polsce. Zamieszkuje je ponad 545 680 ludzi.

Nasz-Gabinet Poznań

W Nasz-Gabinet Poznań w centrum uwagi znajduję się pacjent i jego potrzeby. Personel medyczny to osoby, dla których ludzkie zdrowie ma największą wartość. Kadra lekarska to profesjonaliści w zakresie leczenia alkoholizmu i kuracji alkoholowych. Klinice zaufało już wiele osób z całego województwa wielkopolskiego, w tym również z Poznania, gdzie przychodnia ma zlokalizowany swój nowoczesny gabinet.