Leczenie alkoholizmu Szczecin

Leczenie alkoholizmu i uzależnień SzczecinLeczenie alkoholizmu jest procesem długotrwałym. Wiele osób uzależnionych nie radzi sobie z ciężarem jakim jest głód alkoholowy i szybko poddaje się nałogowi. Motywacja i nastawienie pacjenta mają tutaj zatem kluczową role. Aby osoba uzależniona miała właściwe podejście do terapii leczenia alkoholizmu zalecane jest wsparcie doświadczonego lekarza. Specjalista jest w stanie zaproponować odpowiednią terapię a dodatkowo pomoże choremu radzić sobie z uzależnieniem.

Terapie esperalem oraz detoks alkoholowy

W leczeniu alkoholizmu znaną od wielu lat jest metoda, która opiera się o działanie esperalu. Esperal jest lekiem zawierającym disulfiram – substancja ta wpływa na zakłócenie prawidłowego metabolizmu alkoholu uniemożliwiając sprowadzanie go do prostszej, bardziej przyswajalnej postaci. Terapia esperalem jest zalecana osobom, które mają problem z zachowaniem trzeźwości na dłużej. Jedna aplikacja esperalu w postaci wszywki alkoholowej pozwala na wymuszenie abstynencji przez około rok.  Detoks alkoholowy natomiast jest terapią zalecaną w pierwszej fazie leczenia alkoholizmu. Alkoholoodtrucie kompleksowo przygotowuje cale ciało do dalszych kuracji  i leczenia alkoholizmu. Odtrucie alkoholowe dodatkowo reguluje i przywraca prawidłową gospodarkę elektrolitową i  mineralną.

Ośrodki leczenia alkoholizmu w Szczecinie

Szczecin jest stolicą województwa zachodniopomorskiego. Szczecin zlokalizowany jest nad rzeka Odrą. Leży w pięknej okolicy przy jeziorze Dąbie. Bliskie sąsiedztwo z morzem Bałtyckim, a także nadgraniczne położenie miasta sprawiły, że Szczecin stał się głównym ośrodkiem gospodarczym regionu i wciąż prężnie się rozwija. Poniżej spis klinik leczenia alkoholizmu działających w Szczecinie.

Nasz-Gabinet Szczecin

Leczenie alkoholizmu w NG Szczecin jest gwarancją uzyskania najlepszej opieki i najwyższego standardu usług w zakresie leczenia uzależnienia alkoholowego w województwie zachodniopomorskim. Terapie dostosowywane są do potrzeb pacjenta co zwiększa szanse chorego na wyleczenie. Terapie są wręcz szyte na miarę – dołożono starań aby indywidualne podejście pokrywało się z oczekiwaniami pacjentów. Klinika gwarantuje szeroki zakres usług – od detoksu alkoholowego po implantacje esperalu z disulfiram.