Leczenie alkoholizmu Gdańsk

Leczenie uzależnień Gdańsk

Choroba alkoholowa to wciąż poważny problem w polskim społeczeństwie. Coraz więcej osób dobrze sytuowanych, z dobrą pracą i z wysokim wykształceniem boryka się z alkoholizmem. Alkoholizm przestał być problemem tylko niższych warstw społecznych. Różnicą w sposobie uzależnienia jest tylko to, że osoby o wysokim standardzie życia często ukrywają swój nałóg tak długo jak to tylko możliwe. Alkohol – zarówno ten z niższej półki cenowej jak i z wyższej – działa tak samo na organizm człowieka. Klinik leczenia alkoholizmu prześcigają się w nowych terapiach walki z nałogiem alkoholowym. Mimo to najpopularniejszymi metodami walki z alkoholizmem  pozostają zabiegi wszycia esperalu i kuracje detoksykujące. Esperal z racji swojego składu zawierającego disulfiram, skutecznie wymusza abstynencję a detoks alkoholowy działa wyjątkowo u pacjentów po ciągach alkoholowych.

Esperal i detoks alkoholowy

W terapii leczenia alkoholizmu często stosuje się w pierwszej fazie detoks alkoholowy. Jego działanie jest na tyle kompleksowe, że nie tylko oczyszcza organizm ze szkodliwych metabolitów pochodzenia alkoholowego ale także wzbogaca gospodarkę mineralna o ważne mikroelementy, utracone w wyniku wzmożonego picia (ciągi alkoholowe). Odtrucie alkoholowe zatem działa nie tylko na fizyczny aspekt leczenia alkoholizmu ale także na jego psychologiczny wymiar. Samopoczucie chorego ma istotne znaczenie w terapii. Kuracja esperalem może być wykonana jedynie u osoby, która od 48 godzin nie spożywała alkoholu, chyba że wcześniej wykonano rzeczony detoks alkoholowy. Wszywki z esperalu to skuteczna metoda, która z racji swojego długiego działania po aplikacji tabletki esperalu, jest równocześnie najekonomiczniejszą metodą walki z nałogiem alkoholowym.

Ośrodki leczenia alkoholizmu w Gdańsku

Gdańsk to miasto położone nad Morzem Bałtyckim, które jest jednocześnie stolica województwa pomorskiego. Gdańsk wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. W Gdańsku zlokalizowany jest także duży port. Tożsamość Gdańska kształtowała się przez lata z udziałem wielu kultur. Obecnie osoby uzależnione mogą znaleźć pomoc w ośrodkach leczenia alkoholizmu, które podajemy poniżej.

Nasz-Gabinet Gdańsk

Klinika zrzesza najlepszych specjalistów leczenia alkoholizmu w województwie pomorskim. Współpraca z ekspertami pozwala na osiąganie lepszych wyników w terapiach indywidualnych pacjentów. Kuracje dostosowywane są do konkretnych pacjentów i ich potrzeb. Unikanie szablonowego traktowania zwiększa szanse na wyleczenie alkoholizmu. W klinice można uzyskać spersonalizowane usługi medyczne w zakresie wszczepiania wszywki alkoholowej z esperalu a także detoksu alkoholowego.