Leczenie alkoholizmu Bydgoszcz

Leczenie alkoholizmu Bygdoszcz

Choroba alkoholowa dotyka wielu osób i często nie zdajemy sobie sprawy ile ludzi boryka się z problemem alkoholizmu. W początkowej fazie nałogu, osoba uzależniona często stara się ukryć przed świtem swoją słabość do alkoholu. W pewnym momencie jednak, nałóg bierze górę a wszystkie dyspozycję podejmowane przez osobę uzależnioną są dyktowane przez alkohol. Warto wiedzieć, że przeciwdziałać nałogowi i leczenie alkoholizmu można zacząć bardzo wcześnie. Szybsza reakcja pozwala osiągnąć lepsze wyniki z terapii. Dobrym sposobem leczenia alkoholizmu jest kuracja esperalem. Disulfiram skutecznie wymusza abstynencję alkoholowa na długi czas. Innym rodzajem kuracji, często polecanej przez specjalistów jest detoks alkoholowy, którego zadaniem jest oczyszczenie organizmu ze szkodliwych metabolitów alkoholowych. Odtrucie alkoholowe jest często traktowane jako pierwszy krok w leczeniu alkoholizmu.

Odtrucie alkoholowe i esperal

Jak już wspomniano, detoks alkoholowy jest spostrzegany jako pierwszy etap kuracji leczenia alkoholizmu. Idealnie sprawdza się w usuwaniu resztek alkoholowych metabolitów po ciągach alkoholowych, co  usprawnia pracę i regenerację organizmu. Odtrucie alkoholowe pozwala zminimalizować a nawet zapobiec objawom zespołu abstynencyjnego. Kolejnym krokiem ku trzeźwości jest terapia esperalem. Wszywka z disulfiram jest wszczepiana chirurgicznie pod skórę pacjenta. Zabieg aplikacji esperalu jest całkowicie bezbolesny. Wśród dostępnych metod leczenia alkoholizmu jest to jeden z najefektywniejszych sposobów.

Leczenie alkoholizmu w Bydgoszczy

Bydgoszcz jest jednym z największych miast Polski. Miasto leży nad Brdą i Kanałem Bydgoskim i jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, gospodarczym, akademickim województwa kujawsko-pomorskiego.  Według wielu etymologów nazwa Bydgoszczy pochodzi z prasłowiańskiego i w potocznym rozumieniu oznacza „budzić gościnę”. Osoby uzależnione mogę liczyć na pomoc w leczeniu alkoholizmu w wymienionych poniżej przychodniach w Bydgoszczy:

Nasz-Gabinet Bydgoszcz

Klinika NG Bydgoszcz jest nowoczesnym ośrodkiem, który zapewnia najlepsze wsparcie osób uzależnionych i oferuje wyjątkowe metody i kuracje leczenia alkoholizmu. Przychodnia Nasz Gabinet Bydgoszcz gwarantuje swoim pacjentom, najlepsze warunki terapii esperalem i detoksem alkoholowym. Usługi medyczne w zakresie wszczepiania wszywki alkoholowej z disulfiram oraz odtrucia alkoholowego świadczone są przez doświadczonych lekarzy specjalistów z wieloletnią praktyką.