Problematyczne zachowania a potrzeba odwyku – jak szukać pomocy?

alkohol

Problematyczne zachowania, szczególnie te związane z nadużywaniem substancji, stanowią znaczący problem zdrowia publicznego. Często są one objawem głębszych problemów emocjonalnych lub psychicznych i mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, społecznych oraz prawnych. Rozpoznanie i zrozumienie tego problemu to kluczowy krok w kierunku poszukiwania pomocy i leczenia. Nadużywanie alkoholu i narkotyków Nadużywanie alkoholu i narkotyków to… Czytaj dalej Problematyczne zachowania a potrzeba odwyku – jak szukać pomocy?

Jakie są najczęstsze przyczyny uzależnień?

alkohol

Uzależnienie to poważny problem zdrowotny, który dotyka miliony ludzi na całym świecie. Nie wybiera wieku, płci ani statusu społecznego. Uzależnienia mogą być zarówno fizyczne, jak i psychiczne, a ich skutki mogą być katastrofalne dla życia jednostki oraz jej otoczenia. W tym artykule omówimy, co to jest uzależnienie, kogo najczęściej dotyka, jakie są jego najczęstsze przyczyny,… Czytaj dalej Jakie są najczęstsze przyczyny uzależnień?

Gdzie w Lublinie można bezpiecznie wszyć esperal?

alkohol

Esperal, zwany potocznie wszywką alkoholową, należy obecnie do jednej z najczęściej i najchętniej stosowanych metod leczenia alkoholizmu. Polega ona na podskórnej implantacji 8-10 tabletek zawierających substancję czynną zwaną disulfiramem, która uwalniana jest stopniowo do krwiobiegu osoby uzależnionej. Wskutek jej działania, po każdorazowym spożyciu nawet najmniejszej dawki alkoholu, osoba chora zaczyna odczuwać szereg nieprzyjemnych dolegliwości (m.in.… Czytaj dalej Gdzie w Lublinie można bezpiecznie wszyć esperal?

Esperal – co się stanie po wypiciu alkoholu?

alkohol

Esperal należy do jednej z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych metod w terapii alkoholowej. Jest on traktowany jako sposób wspomagający leczenie psychoterapeutyczne i dający w połączeniu z nim najlepsze efekty. Esperal znany również pod pojęciem disulfiram, jest wszywką alkoholową zawierającą substancję czynną uwalnianą do organizmu osoby uzależnionej i wywołującą określone skutki. Disulfiram jest umieszczany podskórnie w… Czytaj dalej Esperal – co się stanie po wypiciu alkoholu?

Rodzina w obliczu alkoholizmu

mama z córką

Choroba alkoholowa jest jedną z najpopularniejszych chorób, występujących w społeczeństwie. Problem nie dotyczy jednak tylko osoby uzależnionej od spożywania alkoholu, ale również jego rodziny. Ona także ponosi ogromne konsekwencje oraz nie potrafi sobie poradzić z problemem bliskiej osoby.

Detoks alkoholowy początkiem walki z alkoholizmem

choroba alkoholowa

Alkoholizm to bardzo trudny nałóg oparty na dwóch rodzajach uzależnienia — fizycznym oraz psychicznym. Osoba chora bardzo często nie zdaje sobie sprawy z problemu, w którym tkwi. Jednak w momencie, w którym zrozumie swoje położenie może udać się do ośrodka uzależnień, gdzie w pierwszej kolejności zostanie poddana odtruciu alkoholowemu. Detoks alkoholowy to pierwszy krok w… Czytaj dalej Detoks alkoholowy początkiem walki z alkoholizmem

Wszywki alkoholowe czyli bezpieczeństwo ponad wszystko

W dzisiejszych czasach zauważamy wzrost liczby osób decydujących się na walkę z nałogiem alkoholowym. „Odkąd na naszym rynku pojawiły się wszywki alkoholowe, czyli bezpieczna i efektywna metoda leczenia alkoholizmu, wiele osób przekonało się do zaprzestania spożywania napojów wyskokowych” – mówi dyrektor Centrum Leczenia Uzależnień w Warszawie. Na stronie kliniki znajdziemy ciekawe informacje o kuracji esperalem.… Czytaj dalej Wszywki alkoholowe czyli bezpieczeństwo ponad wszystko