Gdzie w Lublinie można bezpiecznie wszyć esperal?

alkohol

Esperal, zwany potocznie wszywką alkoholową, należy obecnie do jednej z najczęściej i najchętniej stosowanych metod leczenia alkoholizmu. Polega ona na podskórnej implantacji 8-10 tabletek zawierających substancję czynną zwaną disulfiramem, która uwalniana jest stopniowo do krwiobiegu osoby uzależnionej. Wskutek jej działania, po każdorazowym spożyciu nawet najmniejszej dawki alkoholu, osoba chora zaczyna odczuwać szereg nieprzyjemnych dolegliwości (m.in. mdłości, bóle i zawroty głowy, niedociśnienie). Celem tej metody jest wykształcenie u uzależnionego niechęci i awersji do spożywania alkoholu, a w konsekwencji zaprzestania picia. Trzeba pamiętać, że wszywka alkoholowa stanowi jedynie metodę uzupełniającą i nie powinna zastępować profesjonalnej psychoterapii.

Czy esperal jest skuteczny?

Wszywka alkoholowa uznawana jest nie tylko za jedną z najbezpieczniejszych, lecz również najbardziej skutecznych metod leczenia alkoholizmu pod warunkiem, że po pierwsze- nie stanowi jedynej alternatywy leczenia, po drugie-podejmują się jej osoby, które do tego w pełni dojrzały, świadomie podjęły decyzję o rozpoczęciu walki z nałogiem oraz zostały poinformowane o wszystkich aspektach związanych z tą metodą leczenia, po trzecie-podczas jej stosowania przestrzegane są zasady dotyczące abstynencji od alkoholu. Z tego też względu metody tej nie można traktować jako złotego środka przeciwdziałającego ciągom alkoholowym. Osoby rozważające zabieg implantacji wszywki alkoholowej muszą przede wszystkim zdawać sobie sprawę z tego, jakie skutki po spożyciu alkoholu wywołuje esperal, a nade wszystko powinny wystrzegać się wszelkich trunków, kosmetyków i leków na bazie alkoholu. Kategorycznie zabronione jest spożywanie alkoholu w dużych ilościach, gdyż pod wpływem działania esperalu może dojść nawet do zapaści i śmierci.  

Odtrucie alkoholowe w Lublinie- etap poprzedzający rozpoczęcie terapii alkoholowej

Przed rozpoczęciem terapii alkoholowej zalecane jest poddanie się przez osobę uzależnioną tzw. odtruciu alkoholowemu (detoksowi). Polega on na usunięciu z organizmu resztek alkoholu, wszelkich toksyn oraz uzupełnieniu braków elektrolitowych, które nastąpiły wskutek działania alkoholu. Odtrucie alkoholowe w Lublinie pozwala na przygotowanie organizmu do rozpoczęcia walki z nałogiem poprzez przywrócenie w nim równowagi wynikającej z niedoboru elektrolitów i jego odwodnienia. Z pomocą naszych specjalistów w przychodni Nasz-Gabinet proces ten zostanie przeprowadzony profesjonalnie oraz w miłej i przyjaznej atmosferze.

Implantacja wszywki alkoholowej w przychodni Nasz-Gabinet w Lublinie-czy warto?

Decydując się na zabieg wszycia esperalu w Lublinie, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że w mieście tym można wybierać spośród kilku gabinetów świadczących powyższą usługę. Dlaczego zatem warto wybrać naszą przychodnię i co za tym przemawia? Postarajmy się rozwiać wszystkie te wątpliwości.

Przychodnia Nasz-Gabinet może pochwalić się kilkunastoletnim doświadczeniem, które zaowocowało uruchomieniem aż 15 oddziałów w miastach wojewódzkich w Polsce. Szeregi naszych przychodni zasilają wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy służą swoją wiedzą, doświadczeniem i otaczają swoich pacjentów szczególną troską i opieką. O uznaniu i zdobyciu zaufania pacjentów przychodni Nasz-Gabinet świadczy mnóstwo pozytywnych opinii oraz szerokie grono zadowolonych osób, którym udało się wyrwać ze szponów nałogu.

alkohol

Zabieg wszycia esperalu poprzedzony jest wizytą lekarską, podczas której lekarz odbywa z pacjentem konsultację. Osoba uzależniona otrzymuje od lekarza wszystkie cenne wskazówki i wytyczne dotyczące zarówno samego procesu implantacji, jak i zasad w zakresie późniejszego postępowania obejmującego pielęgnację miejsca wszycia, gojenia się rany oraz zasad postępowania wynikających z tej metody leczenia. 

Implantacja wszywki alkoholowej w Lublinie gwarancją bezpieczeństwa, komfortu i anonimowości

Decydując się na skorzystanie z usług przychodni Nasz-Gabinet zyskują Państwo gwarancję pełnej anonimowości. Zabieg implantacji przeprowadzany jest w bardzo komfortowych warunkach, jakie zapewniają w pełni i profesjonalnie wyposażone gabinety. Zabieg jest w 100% bezpieczny, bezbolesny i odbywa się w sterylnych warunkach pod czujnym okiem lekarza chirurga. Tabletki wszywane są pod powięź mięśnia pośladkowego, dlatego są niewidoczne dla innych. Ponadto miejsce to sprzyja szybszemu gojeniu się rany oraz ograniczeniu dolegliwości bólowych. Zabieg trwa jedynie 30 minut, a bezpośrednio po jego zakończeniu pacjent może wrócić do domu.  

Jeżeli jesteś zainteresowany implantacją wszywki alkoholowej, masz dodatkowe pytania lub chciałbyś zarejestrować wizytę, zapraszamy do skorzystania z naszej bezpłatnej infolinii.