Blogoterapia w leczeniu alkoholizmu

Wiele osób gdy było dzieckiem, prowadziło pamiętnik w którym opisywało swoje radosne chwile, miłostki a także troski. Pamiętnik stawał się spowiednikiem i powiernikiem najskrytszych sekretów  i uczuć. Okazuję się, że pisanie o swoich uczuciach jest bardzo dobrym sposobem na wzmocnienie terapii alkoholowej.

Blogowanie – sposób wsparcia terapii leczenia alkoholizmu

Wielu terapeutów oraz psychologów przekonuje, że swobodny przepływ myśli i emocji może pomóc w walce z nałogiem alkoholowym. Osoba uzależniona, która piszę bloga jest w stanie uporządkować myśli a także poświęcić chwilę na refleksję nad swoimi uczuciami. Dodatkowo aktywne uczestnictwo innych osób, w tym przypadku internautów działa pozytywnie na osobę uzależnioną. Często blogujący alkoholicy czują się swobodniej wyrażając swoje emocje pozostając anonimowym. Uzależniony może łatwiej się otworzyć. Poprzez bloga możliwe jest także nawiązanie kontaktu z innymi osobami borykającymi się z podobnym problemem. Poznanie osób, które mają podobne doświadczenia z uzależnieniem alkoholowym, wzmacnia poziom akceptacji i przynależności do grupy. Alkoholik nie czuje się osamotniony ze swoim nałogiem, wie, że osoba pod drugiej stronie rozumie jego rozterki. Osoby uzależnione wzajemnie się motywują i wspierają w walce z nałogiem alkoholowym, co jest bardzo cennym elementem blogoterapii.

Podejmij wyzwanie i zacznij działać!

Istnieje wiele serwisów gdzie można założyć darmowego bloga. Prowadzenie internetowego pamiętnika nie kosztuje nas nic a może przynieść fenomenalne efekty. Warto podjąć się tego wyzwania i aktywnie walczyć z nałogiem. Kto wie, może dzięki Tobie ktoś porzuci alkohol ?