nav-left cat-right
cat-right

Życie z alkoholikiem. Jak leczyć uzależnienie od alkoholu?

Życie z alkoholikiem. Jak leczyć uzależnienie od alkoholu?

Życie z osobą uzależnioną pod jednym dachem nie jest łatwe. Często są one drażliwe i czasem nawet zwykła rozmowa może stać się wielką kłótnią i awanturą. Zwłaszcza dzieci źle znoszą uzależnienie członka rodziny. Nie rozumieją zaistniałej sytuacji i często obwiniają siebie. Część z nich zamyka się w sobie i kumuluje negatywną energię, którą później rozładowują poprzez konflikty i zatargi z rówieśnikami.

Warto skorzystać ze wsparcia specjalisty i rozpocząć leczenie alkoholizmu. Ważnym elementem każdej terapii jest wola osoby uzależnionej. Bez jej chęci zmiany swojego życia, nie można mówić o skuteczności jakiejkolwiek terapii.

Dostępne metody leczenia alkoholizmu to terapie psychologiczne oraz metody farmakologiczne. Do najbardziej znanych farmakologicznych metod leczenia alkoholizmu, należy implantacja wszywki alkoholowej z disulfiram. Metoda jest ceniona zarówno przez pacjentów, jak i lekarzy. Wysoką skuteczność wszywka alkoholowa z esperalu zawdzięcza zawartej w sobie substancji jaką jest disulfiram.

Więcej o esperalu najdziesz na stronie leczenia alkoholizmu.

One Response to “Życie z alkoholikiem. Jak leczyć uzależnienie od alkoholu?”

  1. Hanka napisał(a):

    Wiele jest różnych sposobów jest na leczenie uzależnień. Alkoholicy to dość uparte osoby, szczególnie póki same nie chcą się leczyć. Najlepszym sposobem leczenia są według mnie prywatne ośrodki leczenia uzależnień jak np. Wiosenna w Ściejowicach gdzie ja się leczyłam. Dobrze dostosowane programy terapeutyczne i możliwość anonimowego pobytu. Wiele to daje. Szczególnie jeśli ktoś się wstydzi swojego alkoholizmu.


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *