Wszywki alkoholowe czyli bezpieczeństwo ponad wszystko

W dzisiejszych czasach zauważamy wzrost liczby osób decydujących się na walkę z nałogiem alkoholowym. „Odkąd na naszym rynku pojawiły się wszywki alkoholowe, czyli bezpieczna i efektywna metoda leczenia alkoholizmu, wiele osób przekonało się do zaprzestania spożywania napojów wyskokowych” – mówi dyrektor Centrum Leczenia Uzależnień w Warszawie. Na stronie kliniki znajdziemy ciekawe informacje o kuracji esperalem. Wiele osób poleciło disulfiram jako najlepszą drogę do zerwania z uciążliwym nałogiem.

Zmiana na lepsze

stockvault-red-and-white-pills126972

Statystki potwierdzają, że coraz więcej osób decyduje się na walkę z nałogiem alkoholowym. Kliniki uzależnień stają się o wiele bardziej rentowne, więc możemy zobaczyć jak nowe ośrodki powstają jak grzyby po deszczu. „Pamiętamy, jak otwieraliśmy naszą klinikę. W Warszawie funkcjonowały wtedy dwa prywatne ośrodki, a na te publiczne nie było co liczyć. Teraz podobnych klinik jest kilkanaście” – tak na pytanie jak to wyglądało w przeszłości odpowiedział współzałożyciel Centrum Leczenia Uzależnień. Pojawiające się kampanie społeczne na temat alkoholizmu oraz coraz cięższe poruszanie tego kłopotu w telewizji dały wyczekiwane skutki – liczba Polaków zapisujących się na terapie stale rośnie z każdym rokiem, co jest na pewno pozytywną informacją.

Esperal w 30 minut

Ile trwa zabieg wprowadzenia do ciała pacjenta esperalu? W najlepszych warszawskich klinikach zabieg może trwać jedynie 30 minut. Wszystko zależy od warunków i wprawy chirurga. Większość lekarzy zapewnia, że operacja jest w pełni bezpieczna i nie pojawiają się po niej żadne komplikacje, a dodatkowe znieczulenie miejscowe zwiększa komfort pacjenta. Najbardziej prestiżowe kliniki oferują przeprowadzenie operacji w domu pacjenta, co ma dodatkowo zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i komfortu osoby operowanej. Disulifram jest wszywany do ciała pacjenta, w którym łączy się jedynie z alkoholem, więc nie ma obaw że substancja czynna uwolni się samoistnie i spowoduje nieprzyjemne skutki.

Co dają wszywki alkoholowe?

Osoby mające problemy z powstrzymaniem się od picia mają 2 opcje do wyboru: pobyt w zamkniętym ośrodku, w którym wizyty z bliskimi mogą być ograniczane, bądź esperal. Druga opcja nie wpływa w ogóle na funkcjonowanie jednostki uzależnionej w społeczeństwie. Pacjent może normalnie pracować, być mężem bądź ojcem. Jedyna rzecz, która jest ograniczana przez wszywkę alkoholową, to spożywanie alkoholu. Oczywiście pacjent ma prawo do spożywania napoi wyskokowych, ale ma to dla niego opłakane skutki. Wypicie choćby minimalnej dawki alkoholu kończy się okropnym bólem głowy, wymiotami, dezorientacją – są to objawy przypominające bardzo mocne zatrucie alkoholowe. Pacjent po pierwszym spróbowaniu alkoholu przeważnie nie ma chęci próbować go ponownie, w obawie przed powtórzeniem się niepożądanych reakcji organizmu na disulfiram.