Skutki zapicia esperalu

esperal

Alkoholizm to poważna choroba, która dotyka naprawdę sporą część osób w Polsce i nie tylko. Nie każdy jest w stanie samodzielnie uświadomić sobie, że potrzebuje pomocy, jednak w dzisiejszych czasach coraz częściej ludzie proszą o pomoc i starają się w jakiś sposób ratować. Coraz większą popularnością cieszą się spotkania Anonimowych Alkoholików, ale nie tylko – dużo ludzi decyduje się także na inne metody leczenia alkoholizmu. I chociaż brakuje jeszcze pełnego uświadomienia społecznego, dotyczącego alkoholizmu, to tabu związane z tym problemem coraz częściej się łamie. Alkoholik może jednak liczyć już na wsparcie, nie tylko medyków, ale także osób najbliższych.

Czym jest wszywka alkoholowa?

Esperal to lek służący do pośredniego leczenia alkoholizmu. Ma on postać tabletek, które umieszczane są podskórnie w ciele osoby cierpiącej na alkoholizm. Ich skuteczność polega na tym, że wymuszają one zachowanie trzeźwości i niepicie alkoholu. To, ile tabletek znajdzie się w ciele osoby potrzebującej, jest kwestią tego, ile ich zaleci lekarz. Cały zabieg jest bardzo prosty, trwa 30 minut i przy jego wykonywaniu użyte jest znieczulenie miejscowe. Jest więc to całkowicie bezpieczny i bezbolesny zabieg.

Warto także dodać, że osoby zajmujące się wstrzykiwaniem podskórnie leku esperal we Wrocławiu, to wykwalifikowani lekarze, którzy posiadają duże doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu zabiegów. Znieczulenie podawane przy zabiegu działa także po nim, dlatego człowiek czuje się po zabiegu dobrze i nic go nie boli. Zdecydowanie jest to duży plus tego rodzaju leczenia, ponieważ człowiek wie, że nie czeka go ból i jest pod opieką doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy.

Na czym polega terapia esperalem?

Oczywiście, jak już zostało wspomniane, terapia esperalem polega na tym, że tabletki z substancją czynną są wszywane w organizm człowieka uzależnionego od alkoholu. Sukces terapii tym lekiem polega na tym, że powoduje on awersję do alkoholu. Nawet niewielkie ilości alkoholu wypite z wszczepioną tabletką esperalu potrafią wywołać naprawdę nieprzyjemne wrażenia. Osoba, która zdecyduje się na terapię awersyjną z wszczepieniem esperalu, powinna szybko zrazić się do spożywania alkoholu. Warto także wiedzieć, że tak wszczepiony lek może uwalniać się stopniowo, nawet przez okres 12 miesięcy.

Oczywiście to nie jest tak, że osoba, która podda się zabiegowi wszczepienia esperalu będzie pozostawiona sama sobie i swojemu uzależnieniu. Absolutnie, oprócz wszczepienia leku, osoba uzależniona od alkoholu w ramach terapii będzie także poddawana terapii z psychologiem, dzięki czemu będzie ona w stanie przepracować swój nałóg. Dzięki temu z każdą kolejną wizytą pacjent jest w stanie lepiej radzić sobie z alkoholem (co dodatkowo ułatwiane jest przez fakt, iż esperal sprawia, że osoba czuje strach przed alkoholem).

Jakie dokładnie są skutki zapicia esperalu?

A na czym polegają te odstraszające od alkoholu skutki esperalu? Przede wszystkim tym, że lek ten powoduje, że w organizmie człowieka zwiększa się ilość aldehydu octowego. Co to oznacza w praktyce? W praktyce oznacza to tylko i wyłącznie objawy ciężkiego zatrucia.

zapicie kaca

Po zaledwie 10 minutach od spożycia alkoholu możliwe są więc takie objawy, jak wymioty i nudności, zawroty i bóle głowy, pocenie się, duszności czy też tachykardia. Można spodziewać się także skoków ciśnienia oraz pokrzywki i zaczerwienienia twarzy. Takie dolegliwości trwają długo – ich czas waha się od 4 do nawet 10 godzin. Nic więc dziwnego, że osoba stara się unikać alkoholu po czymś takim!

Nie tylko leki, ale także psycholog

Oczywiście, jak już zostało wspomniane, nie tylko leczenie farmakologiczne powinno zostać zastosowane w przypadku leczenia alkoholizmu. Mimo wszystko, oprócz leków, potrzebne jest także wsparcie mentalne. Alkoholizm jest chorobą psychiczną, dlatego też psychika zdecydowanie powinna być tym, co u alkoholika powinno być leczone. Dzięki połączeniu leczenia psychologicznego z farmakologicznym są możliwe naprawdę spektakularne sukcesy. Wielu ludzi, uzależnionych od alkoholu, dzięki temu przestało pić i uwolniło się od tej używki.